wydarzenia kulturalne w Polsce

Polecamy (zobacz wszystkie)

Koncert trójmiejskiego zespołu The Fruitcakes

Dodano: 2013-07-13 13:32:46

W dniu 18 lipca (czwartek), w ramach akustycznej trasy po ulicach polskich miast, zespół The Fruitcakes zawita do Olsztyna. Będzie można go spotkać w okolicach starego miasta grający...

Cena biletu: wstęp wolny

W dniu 18 lipca (czwartek), w ramach akustycznej trasy po ulicach polskich miast, zespół The Fruitcakes zawita do Olsztyna. Będzie można go spotkać w okolicach starego miasta grający własne piosenki oraz najlepszą muzykę lat 60. Wieczorem o godzinie 21 zjawi się w Revolver Rock Cafe, aby nieco dać odpocząć mieszkańcom Olsztyna i zagrać koncert dla świadomych odbiorców.

Serdecznie zapraszamy na olsztyńskie ulice oraz Revolver Rock Cafe!


Międzynarodowo-trójmiejski zespół The Fruitcakes założony został pod koniec 2011 roku przez Kubę Zwolana (wokal, gitara), Lukasa Tymanskiego (wokal, perkusja), Przemka Bartosia (wokal, gitara basowa). W obecnym składzie gra również Tomek Ziętek (wokal, gitara akustyczna). Zespół czerpie inspiracje z muzyki lat 60., z zespołów takich jak The Beatles, Rolling Stones, The Byrds, The Doors, Bob Dylan oraz artystów z wytwórni Motown. Muzykę The Fruitcakes charakteryzuje się ładnymi liniami melodycznymi, harmoniami wokalnymi i gitarowymi riffami. Piosenki zespołu są przyjemne dla ucha, szybko zapadają w pamięć, a jednocześnie nie brakuje im rock’n’rollowego charakteru. Wszystko to okraszone starannie dobranym brzmieniem, znanym z najlepszych rock’n’rollowych i popowych przebojów z lat 60.

Pod koniec 2011 zostali zaproszeni przez zespół Tymon & Transistors do uczestnictwa w trasie koncertowej po całej Polsce pod nazwą „Songs For George” przy okazji której wystąpili w radiu Roxy oraz programie TVP2 Poziom 2.0. Grali u boku znanych polski zespołów rockowych takich jak wspomniani Tymon & Transistors, Deriglasoff, oraz Brygada Kryzys.

Koncerty, dzięki ogromnemu zasobowi coverów największych hitów rock’n’rolla, R’n’B, popu, bluesa, punka, soulu, które zespół ma w swoim repertuarze, oraz miłości do grania muzyki, niejednokrotnie, ku uciesze, publiczności przeradzały się w kilkugodzinne jam’y do utraty sił muzyków i fanów.


Pomocne linki:
Facebook: www.facebook.com/TheFcakes
Soundcloud: soundcloud.com/thefcakes
Opis trasy: www.facebook.com/events/630102687021859/
Opis wydarzenia: www.facebook.com/events/299895270147836/

Koncert trójmiejskiego zespołu The Fruitcakes

Wydarzenie archiwalne.

Olsztyn Revolver Rock Café 2013-07-18 godz. 21:00Wstęp wolny!

Revolver Rock Café

Ceny Posiłków

  • danie główne od: poniżej 20

Komentarze

blog comments powered by Disqus

Nasze strony

Rekomendacje

Polecane wydarzenia

Pod naszym patronatem (wszystkie)

Wspieraj z nami

Relacje z imprez (wszystkie)